Bizneset e mëdha po investojnë më pak

22/07/2019 5:14 PM 0 komente

Bizneset e mëdha po marrin më pak kredi për investime dhe kjo tendencë pritet të vijojë edhe në të ardhmen afatshkurtër. Rënia e besimit të biznesit dhe nga situata e perceptuar ekonomike dhe perspektiva e saj, citohen si një nga arsyet që ka ndikuar në uljen e kërkesës. Në kahun tjetër, vetë bankat perceptojnë se rreziku është shtuar si në situatën e përgjithshme ekonomike, ashtu dhe aftësinë e bizneseve për të paguar. Banka e Shqipërisë publikoi vrojtimin për aktivitetin kreditues […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of