Bizneset e vogla dhe të mesme punëdhënësi më i madh në vend, mbizotëron tregtia

09/10/2017 5:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria aktualisht numëron rreth 80 mijë biznese që nuk e paguajnë tatimin me Vlerën e Shtuar dhe deklarojnë një xhiro vjetore deri në 5 milionë lekë, sipas të dhënave zyrtare të tatimeve, që i përkasin fundit të vitit 2016. Kjo kategori zë rreth 76 për qind të totalit të bizneseve të në regjistrin aktiv të ndërmarrjeve. Ndërsa sipas të dhënave të INSTAT statistikat për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në Shqipëri për vitin 2015, shprehin se, 99,9 % të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of