Bizneset e vogla që kalojnë 350 kuponë tatimorë në vit do t’i nënshtrohen fiskalizimit si të mëdhenjtë

16/12/2019 12:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBiznesi i vogël, sipas ligjit të ri “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit” nuk do ta ketë të nevojshme që të ndjekë të njëjtën procedurë të fiskalzimit të faturave që gjeneron nga aktiviteti si bizneset e tjera por këtë hap mund ta kryejë përmes platformës qendrore. Një draft vendim i publikuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë “Mbi kriteret e përdorimit të procedurës së thjeshtëzuar të fiskalizimit” theksohet se bizneset duhet të plotësojnë disa kushte që të bëjnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of