Bizneset italiane, që nuk bëjnë asgjë

27/03/2017 2:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFillimisht në kampionin e subjekteve të pezulluara të anketuara nga Monitor u përfshinë dhe subjektet e huaja, kryesisht italiane. Në kampionin fillestar me 300 biznese, në mënyrë befasuese, 18% e subjekteve (ose rreth 60 prej tyre) që kishin kaluar në status pasiv ishin italiane dhe në pjesën më të madhe ishin pikërisht Tatimet që kishin bërë kalimin automatik, pasi këto subjekte nuk kishin deklaruar aktivitet për të paktën 12 muaj radhazi. Në përgjithësi, fusha e veprimtarisë së tyre ishte në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of