Bizneset nen presionin e pagave te drejtuesve ekzekutive

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pagat e larta të drejtorëve të korporatave kanë rritur pakënaqësitë e drejtuesve të tjerë me eksperiencë dhe kanë dobësuar fuqitë e bordeve të drejtuesve dhe aksionerëve. Kompanitë amerikane po përballen me një presion të ri nga entet rregullatore dhe aksionerët për shkak të super pagave të drejtuesve ekzekutivë të biznesit (CEO), të cilët, sipas një studimi të fundit, paguhen deri në 10 herë më shumë se vartësi i tyre më i lartë. Mesatarja e të ardhurave për një drejtues […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of