Bizneset shqiptare ikin jashtë

20/07/2020 9:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga prilli 2019 në mars të vitit 2020, kompanitë shqiptare kanë investuar 62 milionë euro jashtë vendit. Investimet po udhëhiqen nga tre projekte të mëdha në Maqedoni, të cilat po realizohen nga kompanitë Balfin, Agna dhe Fufarma. Balfin eksporton modelin e qendrës tregtare TEG, ndërsa lehtësitë fiskale tërheqin projektet shqiptare për prodhimin e ilaçeve dhe biskotave në Maqedoni. Ministri i investimeve, Hisen Xhemaili, shpjegon lehtësitë për tre investimet shqiptare dhe etapat e punimeve. Grupet e mëdha kërkojnë diversifikim jashtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of