Biznesi e ka te lehte te futet, por te veshtire qe te dale

04/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Zbatimi i procedurave të regjistrimit të biznesit sipas parimit me një ndalesë (one-stop-shop), referuar ligjit “Për Qendrën Kombëtare të Regjistrimit”, në shtator të 2007-s, u mirëprit nga shumë grupime të biznesit, ndërsa institucionet ndërkombëtare e panë si hap përpara në zhvillimin ekonomik të vendit dhe lehtësi për subjektet private. Sipas ligjit, regjistrimi i biznesit do të kryhej brenda një dite, por duke qenë se në fillim të zbatimit pati fluks kërkesash, procedura zgjatej deri në një muaj. Gjithsesi vonesat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of