Biznesi i dezinfektimit fillon të “avullojë”

12/10/2020 8:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në periudhën post-karantinë, shitja për preparate dezinfektuese alkooli për disa fabrika vendase ka rënë nga 20% deri në 60%. Tkurrja erdhi nga mbiprodhimi i kompanive dhe konkurrenca në çmime e tregut informal. Edhe bizneset e dezinfektimit të ambienteve po vuajnë rënien e kërkesës deri në 80%, pasi ky shërbim po kërkohet vetëm nga familjet e prekura me COVID-19. Tregtimi i detergjentëve dhe sapunëve të lëngshëm vazhdon të jetë me rritje krahasuar me 2019.     Nga Dorina Azo Shpërthimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of