Biznesi i IT ne skaner

10/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga  Ersuin Shehu Të bësh biznes në sektorin e Teknologjive të Informacionit (IT) nuk është e lehte dhe duhet te perballosh probleme qe nisin qe nga nje treg ku mungon informacioni, e deri te konkurrenca e pandershme dhe mungesa e burimeve njerëzore. Ky është rezultati i një ndër studimeve të pakta të kryer në këtë sektor, me nismën e GTZ-së. Studimi është kryer në periudhën maj-qershor të këtij viti dhe synonte të vlerësonte zhvillimin dhe problematikën e shoqërive të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of