Biznesi i madh, aksionerët dhe shoqëria

02/09/2019 8:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për çfarë shërbejnë kompanitë. Konkurrenca dhe jo korporatizmi, është përgjigjja ndaj problemeve të kapitalizmit   Në Perëndim, kapitalizmi nuk po funksionon ashtu si duhet, shkruan The Economist. Ka shumë vende pune, por rritja është e ngadaltë, pabarazia është e lartë dhe mjedisi po vuan. Shumë shpresojnë se qeveria duhet të veprojë në raste të tilla, duke zbatuar reforma që përmirësojnë situatën, por fatkeqësisht politika në shumë shtete është e paqëndrueshme, ose e bllokuar. Përballë situatës në fjalë, kush do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of