Biznesi i mirë i ndërtimit e tenderëve

04/11/2019 11:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNorma e lartë e fitimit dhe kthimi i shpejtë janë arsyet kryesore se pse kompanitë rendin pas ndërtimit, si atyre inxhinierike (rrugëve përmes tenderëve) ashtu dhe rezidenciale. Ato raportojnë një panoramë të kënaqshme financiare dhe norma fitimi dyshifrore. Ndonëse ritmet e rritjes së këtij sektori u ngadalësuan në vitin 2018, fitimet kanë mbetur të qëndrueshme për pjesën më të madhe të kompanive kryesisht në punimet inxhinierike. Në të kundërt, sektori rezidencial ka raportuar rënie të normave. Kompanitë me aktivitet në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of