Biznesi i ndërtimit nuk zhgënjen

02/11/2020 12:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shumë sipërmarrës nga sektorë të ndryshëm po diversifikohen në ndërtim. Norma e lartë e fitimit dhe kthimi i shpejtë janë arsyet kryesore se pse kompanitë rendin pas ndërtimit. “Pallati ndërtohet dhe shitet shpejt, vetëm dy herë duhet të kalosh aty, ndërsa industria përpunuese ka telashe dhe andralla pa fund”, thotë administratori i një prej sipërmarrjeve më të mëdha të industrisë përpunuese në vend, që së fundmi po investon dhe në ndërtim. Puna me shtetin gjithashtu shpërblen. Jo rastësisht, në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of