Biznesi i veshjeve po orientohet nga ato sportive

02/11/2020 12:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintStili ritmik i jetës dhe tendencat e modës së viteve të fundit drejt komfortit kanë rritur kërkesën për veshje sportive në vend. Në renditjen e “Monitor 200 sipas fitimeve”, ka për herë të parë dy sipërmarrje, që tregtojnë veshje sportive. “Balkan Sport” me aktivitet në importimin dhe tregtimin e veshjeve sportive, kishte fitime 182 milionë lekë, me një normë 11.7%. Kjo sipërmarrje u rendit për herë të parë edhe ndër më të mëdhatë sipas qarkullimit vjetor, me një xhiro gati […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of