Biznesi larg patriotizimit

28/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shqiperia, ze vetem 2% te importeve kosovare, mbizoterojne Maqedonia dhe Serbia. A mund te perfitoje Shqiperia nga zhvendosja e mundshme e nje tregu prej rreth 190 milion euro Megjithe shpresen dhe optimizmin e mire te biznesve shqiptare per te shnderruar territorin Kosove-Shqiperi ne nje treg unik, kjo te duket pak e veshtire kur shikon tregtine e jashtme te Kosoves. Sipas te dhenave nga Enti i Statistikave te Kosoves, dy vendet qe mbizoterojne importet kosovare jane padyshim Maqedonia dhe Serbia, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of