Biznesi mbështet amnistinë e kapitaleve

22/06/2020 11:52 AM 0 komente

Sipërmarrësit kryesorë dhe shoqatat e biznesit e konsiderojnë zbatimin e amnistisë së kapitaleve një nismë të domosdoshme për formalizimin e ekonomisë. “Amnistia e kapitaleve është e domosdoshme për ekonominë dhe mendoj se duhej të ishte zbatuar më parë. Pjesa më e madhe e parave në këto 30 vite ka qarkulluar në informalitet dhe nisma do të ndihmonte te formalizmi i ekonomisë. Herë pas here, edhe vende europiane, apo edhe Italia zbatojnë amnisti”, pohon zonja Mici, sipërmarrësja e kompanisë së këpucëve. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of