Biznesi, pro amnistisë së kapitaleve, por kërkon tatim nën 5%  

15/06/2020 9:29 AM 0 komente

Përfaqësues të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë mbështesin zbatimin e amnistisë së kapitaleve, pasi do të formalizonte ekonominë. Por biznesi rekomandon tatim më të ulët se 5%, i përcaktuar në projektligjin e qeverisë, pasi rrezikon të kthehet në taksë të mirëfilltë.   Legalizimi i të ardhurave të padeklaruara ndër vite nga bizneset, emigrantët dhe qytetarët do të bëhet nëpërmjet deklarimit vullnetar dhe kundrejt tatimit 5-10%. Projektligji, i hartuar nga qeveria për amnistinë e kapitaleve, përfshin edhe legalizimin e pasurive të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of