Biznesi shqiptar i futbollit

27/01/2020 4:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFatkeqësisht, ne nuk kemi një strategji kombëtare për sportin, dhe shteti shqiptar ka një buxhet qesharak për fushën tonë   Flet presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka   Nuk është vetëm pasion. Biznesi i futbollit shqiptar po vjen gjithnjë në rritje. Buxheti vjetor i Federatës së Futbollit është 8.2 milionë euro, ndërsa për klubet shifrat variojnë nga 400 në 1.2 milionë euro për Kategorinë Superiore. Ndërtimi i stadiumit “Air Albania” ishte një vlerë e shtuar për sportin shqiptar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of