Biznesi social, rrugë e vështirë

05/04/2021 10:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ligji që e rregullon këtë aktivitet nuk e ka ndihmuar shumë sipërmarrjen sociale. Financimet ngelen të pakta dhe aksesi në to, i ndërlikuar   Ersuin Shehu Biznesi social është një praktikë që ka fituar vëmendje në dekadat e fundit, si një mënyrë alternative për të adresuar probleme të mëdha shoqërore, si lufta ndaj varfërisë, integrimi në tregun e punës të grupeve sociale të brishta, apo ofrimi i shërbimeve të nevojshme për këto grupe. Sipas përkufizimit të Bashkimit Europian, bizneset […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of