Blerja e armeve, bota arrin rekordin prej 1 trilion dollaresh

14/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbajnë  “vendin e nderit” në krizë të listës së vendeve që shpenzojnë më shumë në botë për armatimin. Pas tyre vijnë vende si Kina dhe Rusia, të cilat gjatë dhjtëvjeçarit të fundit kanë trefishuar shpenzimet në këtë drejtim. Shtete të ndryshme të botës prej vitesh shpenzojnë shuma të mëdha për armatime, që tejkalojnë disa herë buxhetin e shteteve përkatëse për sa i përket shëndetësisë, apo arsimit. Por kjo garë e çmendur ka arritur këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of