Blue Air i Rumanisë, tetë rrugë të reja në qershor

10/01/2020 9:42 AM 0 komente
Transportuesi me kosto të ulët rumune Blue Air tha të enjten se do të nisë tetë rrugë nga Bukureshti dhe qytetet lindore të Iasi dhe Bacau nga mesi i qershorit.
Blue Air do të fillojë fluturimin nga Bukureshti në Mynih në Gjermani në 15 qershor, tha Blue Air në një njoftim për shtyp.
Shërbimi për në Mynih do të operohet katër herë në javë. Gjithashtu, Blue Air do të nisë një shërbim nga Iasi në Verona në Itali, i cili do të funksionojë tre herë në javë.

Nga Bacau, Blue Air do të fluturojë për në Athinë, Birmingham, Kopenhagë, Larnaka, Oslo dhe Stuttgart. Blue Air, i vetmi transportues ajror në Rumani me 100% kapital vendas, filloi operimet në dhjetor 2004. Në 2013, ai u mor nga kompania Airline Management Solutions për 30 milion euro (33.3 milion dollarë).
Linja ajrore ka baza në Rumani, Itali, Mbretërinë e Bashkuar dhe Qipro dhe një flotë prej 29 avionësh.
Blue Air operon fluturime në më shumë se 100 destinacione në 20 vende.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of