Bode: Ndryshimi i strategjise per borxhin nuk eshte pa rreziqe

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Borxhi ka qenë thuajse tërësisht i brendshëm në Shqipëri. Për një kohë të gjatë është shërbyer jo kundrejt programeve të investimeve konkrete, por për të balancuar deficitin që krijonte buxheti i shtetit. Dhe ne, me përmirësimin e situatës fiskale dhe rritjen e rezultateve të administrimit të buxhetit, nuk marrim më për të financuar deficitin korent, pasi ne nuk kemi deficit të brendshëm korent, por për të financuar pjesë të investimeve të mëdha publike. Dhe po shkojmë drejt lidhjes së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of