Bojko Borisov: Nëse Ballkani Perëndimor nuk arrin të ketë një perspektivë të qartë europiane tani, kjo mund të ketë pasoja të rënda për BE-në

02/04/2018 8:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë mes të rrugëtimit si vendi që ka Presidencën e Këshillit të Bashkimit Europian, Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov, shpjegoi se përse pranimi i ardhshëm i vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE është i rëndësishëm për sigurinë dhe prosperitetin e të gjithë europianëve.   Në prezantimin zyrtar të Presidencës së Këshillit në Bruksel, ju thatë: “Presidenca bullgare është e rëndësishme jo vetëm për popullin bullgar por për të gjithë Ballkanin dhe Europën”. Çfarë doni të thoni me këtë? Ballkani gjithmonë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of