Bojkotet e konsumatorëve paralajmërojnë probleme për firmat perëndimore në Kinë

19/04/2021 12:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në mes të një stuhie. Konfliktet e mëparshme janë venitur, por ndarja mbi Xinjiang është edhe më e vështirë, shkruan The Economist   Bojkotet e markave të huaja janë aq të zakonshme në Kinë, saqë menaxherët kanë një strategji të planifikuar sa herë që përfshihen në një stuhi zemërimi nacionalist. Strategjia nis me kërkimin e faljes. Më pas, kompania qëndron e heshtur, duke shprehur ndoshta respekt për kulturën kineze dhe së fundmi pret që zemërimi të qetësohet. Së fundmi, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of