Bomba e makinave të vjetra

11/11/2013 3:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria rrezikon të kthehet në një varrezë me makina të vjetra e të papërdorshme, me kosto të mëdha financiare e mjedisore. Si po rritet me shpejtësi stoku i automjeteve të përdorura dhe rreziqet për konsumatorët në momentin që Shqipëria do të fillojë të zbatojë standardet e Bashkimit Europian për normativat e ndotjes. Sa humb shteti nga informaliteti i dukshëm në tregun kaotik të mjeteve të vjetra   Në rrugët pothuajse të shkatërruara të Shqipërisë së pas viteve ‘90, modelet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of