Bonus-Malus, dorëzohet qeveria

29/06/2020 9:49 AM 0 komente

Zbatimi në draft-ligjin e ri lihet në vullnet të kompanive të sigurimit Pas viteve të tëra, diskutimi për sistemin Bonus-Malus, i cili cakton primin e sigurimit të automjetit bazuar në historikun e dëmeve dhe përfshirjen e tij me detyrim në përcaktimin e primeve të sigurimit të përgjegjësisë për dëmet shkaktuar palëve të treta, qeveria është dorëzuar. Drafti i ri i projektligjit “Për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit” sanksionon se kompanitë mund të përfshijnë sistemin Bonus-Malus në përcaktim, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of