Bonus-Malus, Morina: Primi i sigurimit të makinave do të rritet

27/01/2020 5:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNisja e zbatimit të Bonus-Malus këtë vit pritet që të rrisë primin e sigurimit të makinave. Sipas Presidentit të kompanisë “Eurosig”, Kadri Morina, niveli i primit të sigurimit të detyrueshëm të mjeteve motorike që zbatohet sot është pjesa Bonus, ndërkohë që risku është më i lartë dhe se në vazhdim ajo që do të zbatohet është pjesa Malus.   Si ishte viti 2019 për tregun e sigurimit në vend në këndvështrimin tuaj dhe zhvillimet që e përcaktuan? Çfarë pritet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of