Borxhi është i qëndrueshëm

10/12/2012 3:19 PM 0 komente

Flet Sybi Hida, deputet i PD: Buxheti i 2013-s shmang problemet me kontraktorët publikë dhe mbështet privatët Si e gjykoni buxhetin e 2013-s në kushtet e krizës europiane dhe botërore? Buxheti i vitit 2013 është vazhdim i politikave të ndjekura nga kjo mazhorancë, qëkur mori votëbesimin e qytetarëve: qeverisje e vogël dhe forcimi i lirisë ekonomike. Kjo qeveri nuk i është fshehur asnjëherë realitetit. Buxheti i vitit 2013 është formuluar duke marrë parasysh si synimet e qeverisë, rritjen e mirëqenies, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of