Bosnja dhe Hercegovina/ Forcohet sektori bankar me mbështetjen e BB-së

22/05/2017 11:53 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintReformat kryesore financiare për bankat në Bosnjë dhe Hercegovinë (BiH) po nxiten nga dhënia e një huaje të re prej 56.60 milionë eurosh e miratuar nga Banka Botërore. Huaja për Projektin e Forcimit të Sektorit Bankar do të ndihmojë shtetin të përmirësojë rregullimin dhe mbikëqyrjen e bankave, të ulë sa më shumë faktorët negativë dhe të stabilizojë dhe të përmirësojë strukturën e qeverisjes dhe operacioneve të bankës. Në sektorin bankar të BiH ndihen ende pasojat e krizës financiare globale që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of