Bosnjë-Hercegovina dhe BE-ja, një ngërç brenda një ngërçi

24/02/2020 11:32 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Perspektiva e Bashkimit Europian (BE) është gjithnjë e më pak e pranishme në axhendën publike të Bosnjë Hercegovinës, për shkak të shumë faktorëve, si: pakënaqësia me zgjerimin e pafund, zhgënjimi i shkaktuar nga imazhi i krizës së brendshme të BE-së, perceptimi negativ i rolit të BE-së në krizën e emigrantëve në rrugën ballkanike apo barra e emigracionit”, shkruan Alfredo Sasso. Nuk ka shumë dyshime se viti 2019 ishte një vit i humbur për integrimin e Bosnjë-Hercegovinës në BE. Megjithëse […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of