Bosnjë-Hercegovina / NVM-të do të përfitojnë nga kredia 10 milionë euro

04/05/2020 8:54 AM 0 komente

Banka Europiane e Investimeve do të sigurojë 10 milionë euro për Raiffeisen Leasing doo Sarajevo, dhe do të mundësojë financime për Ndërmarrjet vendase të Vogla dhe të Mesme. Kredia e BEI-së do t’i lejojë kompanisë të financojë projekte dhe kapital qarkullues për NVM-të që operojnë në sektorët e industrisë, turizmit, shërbimeve dhe bujqësisë. Kjo mbështetje vjen në një kohë kur NVM-të janë goditur rëndë nga pandemia e COVID-19 dhe po përballen me sfida të pashembullta. Kredia nga Banka e BE-së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of