Bosnjë-Hercegovinë / BE ofron 11.8 milionë € për Korridorin Vc

10/08/2020 11:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Banka Europiane e Investimeve (BEI) nënshkroi një grant prej 11.8 milionë € me Bosnjë-Hercegovinën, për të financuar ndërtimin e seksionit 6.9 km të gjatë Tarčin-Ivan të Korridorit Pan-Europian Vc. Granti i BE-së vjen nga Korniza e Investimeve në Ballkanin Perëndimor (WBIF) dhe plotëson një kredi të mëparshme të BEI-së me vlerë 40.4 milionë €, e miratuar nga banka e BE-së për të njëjtin seksion të Korridorit Vc. Për të gjithë seksionin, përfshirë Tunelin Ivan me një tub të dyfishtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of