Bosnjë-Hercegovinë / BEI siguron 340 milionë € për punimet në pjesën veriore të Korridorit Vc

18/01/2021 8:50 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane e Investimeve (BEI) ka ofruar 340 milionë € për seksionet prej 36 kilometrash të rrugës midis Poprikuše dhe Medakovo në Korridorin Vc, infrastruktura kryesore e lidhjes në vend, që mbështetet gjithashtu nga grantet e Bashkimit Europian dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH). Ky investim krijon mundësi të reja punësimi dhe biznesi në Bosnjë- Hercegovinë dhe kontribuon në integrimin rajonal. Me 340 milionë € financim të ri të alokuar për Korridorin Vc, BEI vazhdon të mbështesë këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of