Bosnjë-Hercegovinë / BERZH dhe BE ndihmojnë qëndrueshmërinë e bizneseve të vogla

18/01/2021 8:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) po siguron një hua prej 10 milionë € për Intesa Sanpaolo Bank në Bosnjë- Hercegovinë, hua për Ndërmarrjet e Vogla dhe të Mesme (NVM) për investime në konkurrencë dhe masa për të kapërcyer rënien ekonomike nga pandemia e koronavirusit. Përveç huave, NVM-të do të përfitojnë nga asistenca teknike dhe njohuritë teknike sipas kërkesave për përgatitjen dhe zbatimin e projektit, si dhe nga stimulime me vlerë deri në 15% të shumës totale të kredisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of