Bosnjë-Hercegovinë/ Dhjetëfishohet vëllimi i tregtisë me Turqinë

30/10/2017 11:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAmbasadori i Turqisë në Sarajevë, Haldun Koç, u shpreh se në vitin 2003, kur u nënshkrua Marrëveshja e Tregtisë së Lirë (MTL) ndërmjet Bosnjë-Hercegovinës dhe Turqisë, vëllimi i tregtisë kishte arritur shifrën 70 milionë dollarë. Ndërsa tani, të dyja vendet kanë arritur një nivel tregtar prej 700 milionë dollarësh, njëkohësisht si një shenjë e progresit që Bosnja, Hercegovina dhe Turqia kanë bërë reciprokisht. Z. Koç vlerësoi marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve, duke vënë në dukje se marrëdhëniet midis Turqisë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of