Bosnje Hercegovine: Perpjekje per reformat ekonomike

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint I dërguari i lartë ndërkombëtar në Bosnjë dhe Herzegovinë, përfaqësuesi i Lartë Miroslav Lajçak thotë se zyra e tij do ta zhvendosë fokusin mënjanë integrimit në BE dhe drejt reformave ekonomike. Masa vjen pasi vendi humbi shansin e vet për të nënshkruar një Marrëveshje Stabilizimi e Shoqërimi me BE këtë vit, për shkak të një bllokimi në vazhdim rreth reformës policore. Duke folur në një konferencë në Sarajevë, Lajçak tha se politikanët në vend kanë demonstruar se integrimi në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of