Bosnjë / Ndërhyrje për të mbrojtur ekonominë nga dëmtimi i COVID-19

13/04/2020 11:40 AM 0 komente

Federata Autonome Boshnjake-Kroate e Bosnjës, miratoi legjislacionin për të mbrojtur ekonominë e rënduar tashmë nga masat që synojnë të kufizojnë përhapjen e koronavirusit. Dy rajonet e Bosnjës, Federata Boshnjake-Kroate dhe Republika Serbe, kanë pësuar dëme ekonomike nga izolimet e detyruara për të frenuar sëmundjen, duke rezultuar në qindra biznese të mbyllura dhe mijëra punëtorë të pushuar nga puna. “Me këtë ligj, ne kemi nisur një plan për shpëtimin e ekonomisë në Federatë”, tha kryeministri i rajonit, Fadil Novalic, në një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of