Bosnjë / Rishikohet buxheti për kostot e koronavirusit

01/06/2020 10:38 AM 0 komente

Republika Autonome Serbe e Bosnjës rishikoi buxhetin e saj për vitin 2020, me 5.5%, për të mbushur boshllëqet në të ardhura për shkak të krizës së koronavirusit, me një borxh të ri dhe për të riorientuar shpenzimet në mbështetje të sektorit të shëndetësisë dhe bizneseve. Buxheti u rrit me 188 milionë marka boshnjake (105,7 milionë dollarë) duke arritur në 3.6 miliardë marka, pasi qeveria parashikoi një deficit prej 412 milionë markash, 20 milionë marka më tepër se parashikimi fillestar. Ministrja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of