Bota: Monopolet e kartave te kreditit

09/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Konkurrenca e kufizuar ne sherbimet e kartave te kreditit detyron europianet te paguajne komisione te larta per veprimet me kartat e pageses Industria europiane e kartave te pageses ofron mjete per nje pjese domethenese te shitjeve ne Europe. Totali i volumit te shitjeve me transaksionet e kartave te debitit dhe kreditit ne Bashkimin Europian eshte me shume se 1 350 miliard euro ne vit. Hetimi i sektorit bankar nga ana e Komisionit Europian ka identifikuar nje sere çeshtjesh domethenese […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of