Bota në vitin 2021

18/01/2021 9:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Çfarë duhet të presim në vitin e dytë të pandemisë. Vaksinat dhe testimet e lira dhe të shpejta duhet të sjellin ndryshim. Shkruan The Economist   Për pjesën më të madhe të vitit 2020, retorika publike rreth pandemisë ishte agresive. Politikanët dhe zyrtarët e shëndetësisë flisnin për “goditjen” e koronavirusit dhe “sheshimin” e lakoreve të larta të epidemisë. Por ky grumbull ARN-je, që brenda pak muajsh, ka vrarë me qindra mijë njerëz, e ka fundosur ekonominë globale dhe ka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of