Bota: Nje vit duke jetuar rrezikshem

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Martin Wolf Financial Times Tashmë ka kaluar një vit që nga koha kur kriza e kredive me rrezik dhe fitim të lartë në Shtetet e Bashkuara u bë globale. Në atë kohë të shumtë ishin ata që shpresonin se çmimi i rrezikut nuk do të ishte më shumë se një ndërprerje e shkurtër në progresin e ekonomisë së Shteteve të Bashkuara dhe asaj botërore. Por shpresa të tilla kanë pësuar zhgënjim. Fatkeqësia e Fannie Mae and Freddie Mac, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of