Bota: Si ta shohim ekonomine boterore permes dy krizave

09/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dy stuhi po godasin ekonomine boterore: stuhia e çmimeve inflacionare te mallrave dhe tjetra stuhia e deflacionit financiar. Me poshte do te trajtojme si te lundrojme ne deterat e goditura nga keto stuhi. Pika per te filluar eshte ekonomia boterore si nje njesi. Sa me e globalizuar te behet ekonomia, aq me e drejte eshte te mendohet per ekonomine boterore ne kete menyre. Keshtu, çfare kemi mesuar per ekonomine boterore si nje e terer Pergjigjja eshte se ajo po […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of