Bote materialiste

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

2 Salim Alfredo Haberli Ruskstuhl do të ishte vendi më i mirë për të filluar nëse kërkoni tapete bashkëkohore. Kompania zvicerane punon me fibra natyrale si lesh, lir dhe sizal për mokete dhe qilima. Në vitin 2005 firma prezantoi në treg ” +Plus 05″, një linjë pesë-copëshe nga stilisti industrial Alfredo Häberli, që vjen nga Zyrihu. Salim është versioni modern i çentrove dekorative, por në vend të dantellave të holla Haberli ka zgjedhur dizenjo të thjeshta gjeometrike të shpuara prej […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of