BQK mbylli “Iute Credit” dhe “Monego”

09/12/2019 10:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dyshohet se rrezikonin sigurinë kombëtare dhe pastronin para   Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka marrë vendim për revokimin e licencave për institucionin mikrofinanciar “Iute Credit” dhe institucionin financiar jobankar “Monego”. Vendimin e Bordit Ekzekutiv a ka arsyetuar guvernatori Fehmi Mehmeti. Ai tha se në kohën kur këto dy institucione kishin aplikuar për licencë në BQK, kishin dorëzuar një plan biznesi nga i cili këto vite ato kanë devijuar vazhdimisht. Dyshimet ishin se përveç kredive me norma astronomike të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of