Brenda botës së trazuar të Wuhan pas karantinës

04/05/2020 8:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Wuhani ishte vendi i parë që përshkoi të dyja anët e lakores së COVID-19, dhe mënyra si do të ndryshojë pas kalimit të virusit, do të na tregojë shumë për të ardhmen në pjesën tjetër të botës   Çdo ditë, në fabrikën Lenovo në periferi të Wuhan-it, ku prodhohen tableta dhe telefona celularë, punonjësit që mbërrijnë kontrollohen nga një mbikëqyrës për të bërë kontrollin e parë nga katër kontrollet e temperaturës, shkruan The Economist. Rezultatet futen në një sistem […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of