Brent tregothet me 61.08 dollarë/ fuçi

03/12/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të marte.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.26 për qind dhe u tregtuan me 61.08 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.38 për qind dhe u tregtuan me 56.17 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,460.87 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of