Brent tregtohet me 74.59 dollarë/fuçi

08/08/2018 9:24 AM 0 komente

Çmimet e naftës ishin në nivele të qëndrueshme mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u tregtuan me 74.59 dollarë/fuçi.

Edhe treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ishin në nivele të qëndrueshme dhe u tregtuan me 69.16  dollarë/fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,213.04 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of