Brent tregtohet me 27.11 dollarë/ fuçi

26/03/2020 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 1 për qind dhe u tregtuan me 27.11 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 4.6 për qind dhe u tregtuan me 23.35 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ishte në nivelin e qendrueshëm prej 1,608.14 dollarësh ameriaknë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of