Brent tregtohet me 30.35 dollarë/ fuçi

02/04/2020 9:34 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 5.61 dollarë amerikanë dhe u tregtuan me 30.35 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 5.53 dollarë amerikanë dhe u tregtuan me 25.84 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 2.3 për qind dhe u tregtua me 1,627.30 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of