Brent tregtohet me 36.12 dollarë/ fuçi

10/03/2020 9:03 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 1.76 dollarë amerikanë ose me 5.1 për qind dhe u tregtuan me 36.12 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikanë, WTI, u rritën me 1.65 dollarë amerikanë ose me 5.3 për qind dhe u tregtuan me 32.78 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 1 për qind dhe u tregtua me 1,700 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of