Brent tregtohet me 59.60 dollarë/ fuçi

18/10/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të premteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.52 për qind dhe u tregtuan me 59.60 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.19 për qind dhe u tregtuan me 53.83 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi mëngjesin e ditës së sotme dhe u tregtua me 1,492.25 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of